Najważniejsze informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego

Najważniejsze informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

we wszystkich grupach przedszkolnych (budynek Przedszkola i Szkoły Podstawowej)

• 1 września w przedszkolu nie ma uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego. Tego dnia prowadzone będą zajęcia dydaktyczno – wychowawcze zgodnie z Ramowym Rozkładem Dnia oraz zapewnione wyżywienie dla dzieci.
  • 1 września, dzieci zbierają się w następujący sposób:

- grupy 3„A” i 3„B” do godz. 7:30 zbierają się w sali grupy 3 „B” (parter, po lewej stronie) a od godz. 7:30 w swojej sali (parter, po prawej stronie);

- grupy 4„A” i 4„B” do godz. 7:30 zbierają się w sali grupy 4„B” (piętro, po lewej stronie) a od godz. 7:30 w swojej sali (piętro, po prawej stronie);

- grupy 5„A i 5„B” (w budynku szkoły) do godz. 7:45 zbierają się w sali nr 25 (sala grupy 5 „B” a od godz. 7:45 w sali nr 24.

• W częściach wspólnych budynków (hol, szatnie, korytarze) obowiązują szczególne zasady bezpieczeństwa (tylko dla osób dorosłych - dezynfekcja rąk, zasłanianie ust
    i nosa).
  • Podczas przyprowadzania dzieci obowiązuje zachowanie odległości co najmniej 2,5 m
    od kolejnego rodzica z dzieckiem/dziećmi oraz personelu.
  • Rozstanie z dziećmi powinno następować szybko w wejściu do sali dydaktycznej.
  • Dzieci po wejściu od razu powinny umyć ręce.
  • Niewskazane jest przebywanie rodzica w sali.
  • Według wytycznych, sale są pozbawione materiałów trudnych do mycia/dezynfekcji.
  • Dzieci nie powinny przynosić ze sobą żadnych przedmiotów, aby nie stwarzać dodatkowego zagrożenia.

Szczegółowe informacje w zakresie organizacji roku uzyskacie Państwo u wychowawców. Wytyczne przeciwepidemiczne są dostępne na stronie internetowej przedszkola.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość i stosowanie się do powyższych zasad.

Dbajmy o nasze wspólne zdrowie i bezpieczeństwo!