"Pójdźmy wszyscy do stajenki..." - słowa tej kolędy mówią o tym, że warto powitać małe nowo narodzone Dziecię w lichej stajence, bezbronne a jednak... co roku zmieniające świat, uczące wszystkich miłości, niosące nadzieję i niezłomną wiarę w życie.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie jest wpisany w życie każdego chrześcijanina już od wielu lat i przekazywany następnemu pokoleniu. Dlatego też, "Jasełka" stały się już coroczną tradycją w ciechanowieckim Przedszkolu. W tym roku odbyły się one 18 grudnia. Przedstawienie przygotowały "Starszaki” (4 i 5-latki) razem z wychowawczynią i katechetką uczącą religii w tej grupie. Dyrektor zaprosiła wielu gości z rożnych instytucji naszego miasteczka, w tym burmistrza Mirosława Reczko, który obejrzał z nami Jasełka. Obecne były także dzieci z grup młodszych razem z wychowawczyniami, a także rodzice.

Podczas przygotowań do tego widowiska dzieci poznały krótko historie narodzin Jezusa i okoliczności w jakich przyszedł on na świat. Dzięki temu bardzo wiarygodnie i z zaangażowaniem odgrywały powierzone im role. Jasełka wymagały odpowiedniej scenografii. Wykonała ją wychowawczyni z personelem przedszkola. Natomiast o kostiumy dzieci zatroszczyli się rodzice. Rodzice pomogli także w pamięciowym opanowaniu scenariusza. Zwracamy uwagę, iż niektóre z dzieci otrzymały bardzo długi i trudny tekst – tym bardziej jego opanowanie zasługuje na uznanie, a pomoc rodziców na nasze serdeczne podziękowanie.

Z dziecięcą szczerością i wrażliwością każde dziecko starało się w czasie licznych prób wypracować swój własny styl mówienia i przekazania tekstu "Jasełek" zgromadzonym gościom. Przedstawienie zakończyło się wspólną kolędą oraz modlitwą prowadzoną przez ks. seniora Kazimierza, która wprowadziła do obrzędu dzielenia się opłatkiem.

„Niech przeżycia tego spotkania zaowocują refleksją nad dzieleniem się z innymi: dobrem, miłością, empatią, nadzieją i wiarą - tym wszystkim czym jest każde dziecko - i ta nowo narodzona mała Dziecina niosąca autentyczny pokój i radość. Niech ta Boża radość narodzi się w naszych sercach. Wesołych Świat!” - wychowawczyni grupy Alicja Żebrowska.